Соціальна робота в громаді
опубліковано 23 лютого 2021 року о 15:25

ІНФОРМАЦІЯ

Соціальна робота в громаді

Забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, обслуговування громадян, які потребують допомоги та соціальної підтримки залишається одним із пріоритетних завдань соціального захисту населення Новоолександрівської сільської територіальної громади.

На сьогодні в громаді соціальні послуги населенню надають фахівці з соціальної роботи відділу розвитку соціально-гуманітарної сфери апарату Виконавчого комітету Новоолександрівської сільської ради. Послуги надають:  3 фахівці з соціальної роботи, а саме: соціального супроводу, консультування, соціальної профілактики, соціальної адаптації, соціальної інтеграції та реінтеграції, екстреного/кризового втручання, представництва інтересів, інформування. 2 фахівці з соціальної роботи надають соціальні послуги для  осіб та сімей з дітьми, 1  фахівець направлений на   роботу з особами похилого віку, особами з інвалідністю. 

Станом на 01 січня 2021 року на обліку у відділі розвитку соціально-гуманітарної сфери апарату виконавчого комітету Новоолександрівської сільської ради знаходяться 24 сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Протягом 2020 р. соціальні послуги надавалися відділом  88  сім’ям, в яких  налічується   322 особи, з них 143 дитини. В більшості це були послуги консультування та соціального супроводу сімей.

В громаді надається послуга супроводу під час інклюзивного  навчання для 11 дітей з особливими  освітніми потребами, які супроводжуються 6 асистентами вчителя.

Також спеціалісти надають допомогу в оформленні пакетів документів щодо встановлення недієздатності та оформлення опіки над особами з інвалідністю.

Спеціалістами розробляються та реалізуються місцеві соціальні цільові програми. Відповідно до яких населенню громади надається одноразова цільова допомога.

Соціальні послуги отримують особи пільгових категорій та  сім`ї, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Окрім того, соціальними службами у співпраці з відділом освіти, культури,  молоді та спорту Новоолександрівської сільської ради надаються послуги соціальної профілактики серед дітей та молоді. Під час профілактичної роботи ми співпрацюємо з ГО СНАЙПЕР (профілактика алкоголізму, наркоманії),  з Центром надання безкоштовної правової допомоги (профілактика правопорушень, проявів випадків насилля).

За кошти Новоолександрівської сільської ради особам з інвалідністю та учасникам бойових дій надаються  послуги з санаторно-курортного лікування. Так, в 2020 р. надано путівки 20 особам. 

Відповідно державної політики отримують безкоштовне харчування учні 1-4 класів (446 дітей) освітніх закладів громади, користуються пільгами на оплату харчування 38 дітей.

Разом з відділом освіти, культури, молоді та спорту соціальні працівники допомагають в організації свят громади.

В 2020 р . ми співпрацювали з окремими волонтерами та з організацією «Розетка», КЗ Центр підтримки сімей та дітей «Добре вдома» -  в питаннях надання продуктових наборів для одиноко-проживаючих осіб похилого віку, малозабезпечених сімей та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах  під час посилення карантину.

З 2018 р. Новоолександрівська ОТГ є учасником пілотного проекту «Соціальна громада».  Під час роботи в проекті громада отримала комп’ютерне обладнання для працівників, що надають соціальні послуги в громаді. З березня 2020 адміністративні послуги соціального характеру надаються за допомогою програмного комплексу «Соціальна громада». Наразі, в громаді надаються необхідні адміністративні послуги соціального характеру і у населення відпала потреба їздити за 25 кілометрів в районне управління соціального захисту населення, всі послуги надаються на містах для максимального комфорту мешканців громади. Спеціаліст 1 категорії соціальних служб та спеціаліст служби субсидії надає соціальні послуги адміністративного характеру, а саме здійснюють прийом документів від населення для призначення всіх видів соціальних допомог, пільг та ін., з метою подальшої передачі на обрахування та призначення до управління соціального захисту населення. З 02.06.2020 р. прийом документів здійснюється за допомогою програмного комплексу «Соціальна громада».          В жовтні 2020 р. на сесії сільської ради було прийнято рішення  про створення відділу соціального захисту населення Новоолександрівської сільської ради  Дніпровського району Дніпропетровської області, як окремої юридичної особи при Новоолександрівській сільській раді.

З 1 серпня 2018 р. в громаді утворена та функціонує Служба у справах дітей Новоолександрівської сільської ради. Її працівники опікуються питаннями захисту прав дітей, розвитком сімейних форм виховання, запобігають дитячій бездоглядності та безпритульності.

______________________________________________________________________________________

ПЕРЕЛІК

соціальних послуг, що надаються в громаді

Супровід під час інклюзивного навчання.docx

Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.docx

Соціальний супровід сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах.docx

Соціальна профілактика.docx

Соціальна послуга соціальної інтеграції та реінтеграції .docx

Соціальна послуга догляду та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних.docx

Соціальна адаптація.docx

Представництво інтересів.docx

Послуга соціальної реабілітації .docx

Посередництво (медіація).docx

Кризове та екстрене втручання.docx

Консультування.docx

Інформація стосовно соціальної роботи у громаді.docxOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux