ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
На території Дніпропетровської області лептоспіроз залишається одним із актуальнішим зоонозів, що характеризується тяжким перебігом та високою летальністю. До групи ризику щодо захворювання на лептоспіроз включають осіб, які працюють з тваринами або у вологих середовищах, де можуть перебувати інфіковані тварини або їхні виділення. До таких осіб належать тваринники, меліоратори, працівники м'ясокомбінатів, робітники очисних споруд та каналізації, мисливці, рибалки та шахтарі. Також, в групу ризику входять особи, які контактують з забрудненою водою або ґрунтом, наприклад, під час купання, риболовлі, або роботи на городах.
Симптоми можуть варіюватися від легких до важких і включають високу температуру, головний біль, біль у м'язах (особливо в литках), озноб, почервоніння очей, висип та ураження внутрішніх органів, таких як нирки та печінка. Перебіг і важкість захворювання людей залежить від серогруп та сероварів лептоспір, що спричиняють хвороби. Тому, для постановки діагнозу та виявлення лептоспір у крові хворого, треба провести дослідження, яке проводять тільки у лабораторії особливо небезпечних інфекцій Дніпропетровської області. Кров від хворого доставляють до лабораторії у перші дні захворювання з підозрою на лептоспіроз, та повторно через 7- 10 діб. Кров об'ємом до 5 мл відбирається в стерильні пробірки медичним персоналом лікувально-профілактичних закладів та транспортується до лабораторії ОНІ у нативному вигляді або у вигляді сироватки протягом 2-х годин у сумці-холодильнику. Якщо кров або сироватки не можуть бути доставлені в день відбору, їх можна зберігати при +4 С до 3-5 днів, а потім транспортувати. Зберігання в замороженому стані не рекомендується, бо в результаті неодноразового заморожування і відтаювання можливе зниження титрів антитіл. Дослідження проводять методом реакції мікроаглютинації (РМА) та імуноферментним методом (ІФА).
Вартість за 1 дослідження:
- РМА - 1 зразок - 303 грн 60 коп (з ПДВ);
- ІФА (Ig M) – 1 зразок - 416 грн 40 коп (з ПДВ);
Тривалість дослідження:
- 1-2 доби (в залежності від часу доставки проби);
По закінченню дослідження видається протокол міжнародного стандарту ISO 15189.
За додатковою інформацією звертатися до лабораторії особливо небезпечних інфекцій
ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ»: м.Дніпро, вул.Бандери, 26.
Моб.тел.: 096 52 42 116
З питань оформлення договорів звертатися до договірного відділу ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ»: м.Дніпро, вул.Госпітальна, 6.
Тел. (056) 731-96-74.