ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
На території Дніпропетровській області вже багато років спостерігається зростання чисельності іксодових кліщів, які є переносниками Лайм бореліозу. Зараження людей відбувається після укусу інфікованого кліща. Основними групами ризику щодо кліщового бореліозу (хвороби Лайма) є люди, які часто перебувають на природі та працівники, чия робота пов'язана з відкритим повітрям, а саме працівники агропромислового комплексу, військовослужбовці, дорожні робітники, будівельники, працівники водного господарства, екскурсоводи та туристичні інструктори, а також діти та люди, що часто відпочивають на природі.
Найбільш характерною ознакою на ранній стадії є мігруюча еритема, тобто почервоніння шкіри у вигляді кільця, що розширюється. Також можуть виникати грипоподібні симптоми, такі як лихоманка, головний біль, слабкість, біль у м'язах та суглобах, збільшені лімфатичні вузли. У деяких випадках хвороба може переходити у пізніші стадії, що характеризуються ураженням нервової системи (наприклад, параліч лицьового нерва, менінгіт), серця (аритмія, біль у грудях) та суглобів (артрит).
Тому важливо знати про симптоми хвороби Лайма та вчасно звертатися за медичною допомогою у разі укусу кліща, особливо якщо з'явився висип або інші симптоми. Після попадання борелій до людини, через 2-3 тижня в організмі людини відбувається імунна відповідь. Тому рекомендовано здати аналіз крові на імуноглобуліни М, а через 4 тижня – на імуноглобуліни G (ІФА). Кров відбирається так же, як і для дослідження на лептоспіроз.
Кліщі зберігаються і транспортуються в легко зволоженому медичному бинті, який поміщають в поліетиленовий мішечок або невелику чисту тару. В таких бинтах кліщі залишаються живими і придатними для дослідження при +4…+6° С (тобто в звичайному холодильнику) до 2 і більше місяців.
Вартість за 1 дослідження:
- Темнопольна мікроскопія кліща - 1 кліщ - 132 грн 00 коп (з ПДВ);
- ІФА (Ig M, Ig G) – 1 зразок на виявлення одного класу антитіл - 320 грн 40 коп (з ПДВ);
Тривалість дослідження:
- 1-2 доби (в залежності від часу доставки проби);
По закінченню дослідження видається протокол міжнародного стандарту ISO 15189 (кров), ISO 17025 (кліщ).
За додатковою інформацією звертатися до лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ»: м.Дніпро, вул.Бандери, 26.
Моб.тел.: 096 52 42 116
З питань оформлення договорів звертатися до договірного відділу ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ»: м. Дніпро, вул. Госпітальна, 6.
Тел. (056) 731-96-74.